Aranyat ért Flóra fantasztikus légtorna gyakorlata

Kategória: Eötvös hírek

A nyíregyházi My Time Rúd és Légtorna Stúdió tehetsége nyert kategóriájában a szlovák bajnokságon.

Mozgalmas és eredményes időszak van a nyíregyházi My Time Rúd és Légtorna Stúdió mögött. A rúd és légtorna megyei prominense áprilisban két nyíregyházi stúdió mellett nagy szerepet vállat az igen sikeres Tiszántúli Rúd és Légtorna Bajnokság létrejöttében, amelyen több mint százhúsz versenyző vett részt különböző korosztályokban és kategóriákban.

Az elmúlt hét végén a nemzetközi porondon is letette névjegyét a klub. Pontosabban Trencsényben, hiszen a Vág-parti közel hatvan ezres városban rendezték Slovak Association Air Power Athletics névvel bíró szlovák rúd és légtorna bajnokságot. A kétnapos megmérettetésén a házigazda szlovákok mellett cseh és magyar klubok tagjai is részt vettek.

Honismereti verseny

Ebben a tanévben tizedik alkalommal hirdették meg az Országos Honismereti Versenyt. A négy fordulóból álló feladatsorban voltak könnyebb és nehezebb kérdések, amelyek több tantárgyhoz,témakörhöz kapcsolódtak: történelem, földrajz, magyar irodalom, környezetismeret, hungarikumok, feltalálók, néphagyományok.

Egy újabb fontos és értékes szépirodalmi eredményről adunk tájékoztatást

Kovács Levente 12. a osztályos tanulónk középiskolai éveit egy igazán rangos versenyen elért kiváló eredménnyel koronázta meg. Levente az immár 27. alkalommal megrendezett ÍRÓ-DEÁK vers- és novellaíró pályázaton vett részt, ahol költeményeivel bekerült a döntősök közé. A versenyt négy korosztályban hirdették meg Kárpát-medencében élő irodalmi alkotók számára, akiknek egy tíz versből álló válogatást kellett benyújtaniuk. A felhívásra 442 művészpalánta küldte el közel 2500 művét, melyet szakértő zsűri rangsorolt. A 14-18 évesek vers kategóriájában százhúsz diákból a legjobb ötöt hívták meg a május 24-én, Hódmezővásárhelyen megrendezett eredményhirdetésre, ahol Levente a II. helyezésért járó oklevelet és jutalmakat vehette át. Fontosnak tartom megemlíteni azt is, hogy az eredményhirdetés előtt három diákot emeltek ki név szerint az összesen húsz meghívottból, közülük Leventét, akinél külön értékelte a zsűri a formák magas szintű követését és a kiemelkedő antik műveltséget. A pályázatra beküldött tíz költemény egyike volt a Gyászstrófák március 15-re című alkotás is, mely a mellékelt képek egyikén elolvasható.

Molnár Júlia
magyartanár

Ebben az évben is visszatértek a homokba a röplabdás lányok

A strandröplabda diákolimpia országos döntők idén 2024. május 21 és 26 között kerültek megrendezésre Budapesten a Szabadkikötő SE sporttelepen.

Iskolánkat két napon, két korcsoportban képviseltük ezen az egyre népszerűbb versenyen.

Szerdán a IV. korcsoportos lányok mérkőzhettek meg a homokban. Az időjárás is kedvező volt a versenyre, bár a néha feltámadó szél nem könnyítette meg a játékot, a lányoknak szerencsére ez nem okozott problémát. A csoportból 2 mérkőzés után, a 2. helyen jutottunk tovább, ahol a következő mérkőzésen a 32-be jutásért játszottunk. A mérkőzés szoros, de sikeres volt a Dunaújvárosi Dózsa csapata ellen, így a következő cél a 16 közé jutás volt. Ezt a mérkőzést is szépen és nagy különbséggel teljesítette a csapat a Visegrády Áprily iskola ’B’ csapatával szemben, így mehettünk tovább a 8 közé jutásért.

1,5 órás várakozást követően játszottunk nagyon szoros meccset és hajszállal maradtunk alul a Kőbányai Szent László iskola csapatától, így ezt a napot a 9. helyen zártuk. (50 induló csapatból)

A csapat tagjai: Sárosi Zsófia (8.b), Lipécz Viktória és Ónodi Katalin (8.a), Harangozó Luca és Harangozó Zsófia (9.b)

Büszkék vagyunk!

Szeretettel gratulálunk iskolánk pedagógusának, Nagyné Mussó Juditnak, akinek a pedagóguspályán végzett kiemelkedő munkája elismeréseként Nyíregyháza Megyei Jogú Város Közgyűlése a "Nyíregyháza Kiváló Pedagógusa Margócsy Emil-díj" kitüntetést adományozta.

Sikerek a 15. Nemzetközi Zongoraversenyen

A bukaresti oktatási minisztérium már 15. alkalommal rendezte meg a " Kis Virtuóz" nemzetközi zongoraversenyt, ahol garabonciás diákjaink online formában vettek részt. A beküldött felvételeket a zsűri 2024. május 19 -én hallgatta meg, és minősítette azokat, első, második és harmadik helyezéssel.

A Kis Alkotók Köre nyílt pályázat győztese: Szlavita Karina iskolánk 4. a osztályos tanulója

2023-ban Karina benevezett a Kis Alkotók Köre pályázatra. A többfordulós pályázaton remekül szerepelt: négy verse is bekerült a Kis Alkotók Köre 2023-2024 pályázati antológiába.

Mert ahol a te kincsed van, ott lesz a szíved is!

Szüleiknek készítettek, szívük minden szeretetével, meglepetésműsort iskolánk 4. b osztályos tanulói. Az anyák és az apák napját együtt ünnepelve a „Szülők napján” megható, igazán szívhez szóló műsort adtak elő. A személyes kis köszönőlevelekben a gyerekek kifejezték hálájukat, köszönetüket szüleiknek, családjuknak. Az előadást a gyerekek és Petra néni csodálatos éneke színesítette. Egy semmihez sem fogható, szívet melengető élménnyel lettünk gazdagabbak. Köszönjük Duliczki Tamás tanár úrnak, a műsor hangosításához nyújtott segítségét.

Dr. Pethőné Zatureczky Tünde és Bajusz Petra

Eseménynaptár

Legutóbbi képek

Eötvös Gyakorlóiskola

© 2010-2024 Nyíregyházi Egyetem Eötvös József Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium
4400 Nyíregyháza, Ungvár sétány 12. Telefon: +36 (42) 599-415 E-mail: eotvos@nye.hu