Zrínyi röplabda kupa

Kategória: Eötvös hírek, 2023. december 13., szerda

2023. november 30-án rendezték meg a Zrínyi Ilona Gimnázium és Kollégium Tornatermében a Zrínyi kupa elnevezésű, diákolimpiára felkészítő lány röplabda tornát, melyre iskolánk V-VI. korcsoportos lány csapata is meghívást kapott. A torna 3 csapat részvételével zajlott, a mérkőzések 3 nyert szettig tartottak.

Az első mérkőzésünket a házigazda csapatával játszottunk, ahol 5 szett alatt szoros játékkal, de a véghajrában csak hajszállal lemaradva az ellenfél csapata nyert meg. Eredmény: Zrínyi-Eötvös: 3-2

Nem kaptunk sok pihenőidőt a szoros mérkőzés után, a következő meccs is a miénk volt, ahol a Széchenyi csapatával kellett megmérkőznünk. Sérülés miatt egy meghatározó ember kiesésével játszottuk ezt a mérkőzést, melyen a fáradtságot és a kieső ember hiányát legyőzve sikerült összeszedetten játszani. Eredmény: Eötvös-Széchenyi: 3-1

Ezzel az eredménnyel a kupában, a 2.helyen végzett iskolánk csapata.

A tanulságokat levontuk a mérkőzésekből és ennek tudatában indulunk neki, a Röplabda Diákolimpia Megyei Elődöntő első fordulójának, mely decemberben kerül megrendezésre.

Az eredményhirdetésen az érmek átadása mellett különdíjat is kapott mindhárom csapatból 1-1 játékos, akik a tornán nyújtott teljesítményükért lettek díjazva. Iskolánk csapatából Harangozó Luca 9.b osztályos tanuló kapta a különdíjat.

Gratulálok mindenkinek a szép teljesítményhez!

A csapat tagjai: Lipécz Viktória (8.a), Ónodi Katalin (8.a), Harangozó Luca (9.b), Harangozó Zsófia (9.b), Sallai Réka (10.a), Benyusz Liliána(11.a), Kiss Eszter (11.a), Bíró Johanna (11.a), Enyedi Lilla (11.c), Nagy Petra (11.c).

Hajdu-Bibliák Veronika
testnevelő

Eseménynaptár

Legutóbbi képek

Eötvös Gyakorlóiskola

© 2010-2024 Nyíregyházi Egyetem Eötvös József Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium
4400 Nyíregyháza, Ungvár sétány 12. Telefon: +36 (42) 599-415 E-mail: eotvos@nye.hu