A tornasport sikerei

Kategória: Archívum, 2012. július 18., szerda

Iskolánk tornászcsapata számos versenyeredménnyel büszkélkedhet. Az idei tanévben az országos torna diákolimpián a fiú tornászok I.-II. Korcsoportban, „A” kategóriában 4. helyen, B kategóriában 6., a leány tornászok A kategóriában a 8. helyen végeztek. A fiúk III.- IV. korcsoport B kategóriában, csapatban a 6., egyéniben a 2. helyet szerezték meg. Az V.-VI. Korcsoportos fiú tornász csapat az országos bajnokságban 2. helyen végzett, egyéniben pedig Ördög Szabolcs megnyerte az országos bajnoki címet.

A tornászok közül néhányan versenyeznek a Magyar Tornaszövetség által szervezett gumiasztal pontszerző versenysorozatban, melyben a tavaszi versenyszezon lezárulása után Németh Zsófia az 1. Dobos Lili a 3. helyen áll. Az országos gumiasztal diákolimpiát Németh Zsófia nyerte, míg Dantesz Dániel a 4. helyen végzett.

Az elmúlt évek kiemelkedő versenyeredményeire felfigyelt a Magyar Tornaszövetség és a Magyar Olimpiai Bizottság is, és a „Sport 21” program keretén belül iskolánk tornasportja is anyagi, erkölcsi és szakmai támogatásban részesül. Dr. Magyar Zoltán, a Magyar Torna Szövetség elnöke, a Magyar Olimpiai Bizottság alelnöke személyesen kereste fel iskolánkat és biztosított bennünket támogatásáról.

A tornászokat Nagy József tanár úr és Duna Judit Ágnes tanárnő készítette fel.

Eseménynaptár

Legutóbbi képek

Eötvös Gyakorlóiskola

© 2010-2024 Nyíregyházi Egyetem Eötvös József Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium
4400 Nyíregyháza, Ungvár sétány 12. Telefon: +36 (42) 599-415 E-mail: eotvos@nye.hu