Az Országos Francia Nyelvi Tanulmányi Verseny eredményei

Kategória: Versenyek, Eötvös hírek, 2021. május 31., hétfő

A 2020/2021-es tanévben az Emberi Erőforrások Minisztériuma és a Nemzeti Tehetség Program által támogatott Országos Francia Nyelvi Tanulmányi Verseny döntőjét a járványhelyzethez igazodva online formában szerveztük meg 2021. május 28-án, pénteken.

A 7-10. osztályos tanulók részére meghirdetett tehetséggondozó tanulmányi versenyen 6 kategóriában 60 versenyző kapott meghívást az online szóbeli fordulóra. A tanulók 28 intézményt képviseltek az ország különböző településeiről (Budapest, Debrecen, Dunakeszi, Eger, Gödöllő, Győr, Hódmezővásárhely, Miskolc, Monor, Pannonhalma, Pécs, Nyíregyháza, Sárbogárd, Szeged, Szentes).

A szóbeli fordulón a versenyzők három zsűri előtt adtak számot nyelvtudásukról.

  • 7-8. osztályos versenyzők (I. II. kategória)
    A zsűri tagjai: Baranyiné Szilágyi Gabriella, Lengyelné Ötvös Judit 
  • 9. osztály A csoport, 9. osztály B csoport versenyzői (III. IV. kategória)
    A zsűri tagjai: Babicz Gyöngyi, Dr. Szilágyi Ildikó 
  • 10. osztály A csoport, 10. osztály B csoport versenyzői (V. VI. kategória)
    A zsűri tagjai: Nagyné Dr. Schmelczer Erika, Frédérick AIRAULT 

A szóbeli fordulón az értékelés előre tisztázott kritériumrendszer alapján történt.  Értékelési szempontok: szókincs, nyelvhelyesség, kiejtés és intonáció, a zsűri kérdéseinek és közléseinek megértése, kérdésekre reagálás/folyamatosság.  Területenként a zsűri maximum 10-10 pontot adhatott, így a szóbeli fordulón 50 pontot szerezhettek a versenyzők. A végeredmény kihirdetése az írásbeli és a szóbeli forduló eredményének összesítése alapján történt.

Az okleveleket, a könyvjutalmakat és ajándéktárgyakat postán juttatjuk el a versenyzők iskolájába.

Eredmények:

7. osztály

Tanuló Neve

Osztály

Pontszám írásbeli

Pontszám

szóbeli

Összesen

Helyezés

Vámosi Réka Zsófia

7.

47

50

97

1.

Bouzouidja Fatima Zahra

7.

47

49

96

2.

Selmeci Anna

7.

46

46

92

3.

Hartai-Rácz Gaia

7.

42

46

88

4.

Korcsik Lujza

7.

45

42

87

5.

Sophie Saracco

7.

47

39

86

6.

Pécsi Tamás

7.

42

43,5

85,5

7.

Walton Anna Luca

7.

42

43

85

8.

Simonffy-Tóth Lili

7.

44

40

84

9.

Király Kata

7.

42

41

83

10.

Különdíjak:
Legjobb kommunikáció:
Pécsi Tamás
Legszebb kiejtés: Bouzouidja Fatima Zahra
Leggazdagabb szókincs: Vámosi Réka Zsófia

8. osztály

Tanuló Neve

Osztály

Pontszám

írásbeli

Pontszám    szóbeli

Összesen

Helyezés

Bukovinszki Balázs

8.

46

49

95

1.

Olajos Luca Panka

8.

49

45

94

2.

Szalma Benedek

8.

35

47

82

3.

Árgyellán Anasztázia

8.

37

44

81

4.

Pölcz Zsigmond

8.

45

35

80

5.

Kun-Szabó Kristóf

8.

32

46

78

6.

Nemes Réka

8.

36

41

77

7.

Sütő Áron

8.

37

36

73

8.

Fődi Kitti

8.

33

34

67

9.

Hupján Kamilla

8.

32

34

66

10.


Különdíjak:
Legjobb kommunikáció:
Kun-Szabó Kristóf
Legszebb kiejtés: Bukovinszki Balázs
Leggazdagabb szókincs: Olajos Luca Panka

9. osztály A csoport

Tanuló Neve

Osztály

Pontszám

írásbeli

Pontszám

szóbeli

Összesen

Helyezés
 

Lupkovics Lilla

9.A

46

50

96

1.

Molnár Balázs

9.A

47

48,5

95,5

2.

Nagy Ádám

9.A

48

47

95

3.

Szekér Aliz Petra

9.A

45

48

93

4.

Rácz Luca

9.A

45

47,5

92,5

5.

Vrastyák Balázs

9.A

46

46

92

6.

Girhiny Balázs

9.A

47

42

89

7.

Sircz Anna

9.A

43

44

87

8.

Hornok Ágnes

9.A

44

40

84

9.

Schmidt Helga

9.A

43

--------

43

10.


Különdíjak:
Legjobb kommunikáció:
Molnár Balázs
Legszebb kiejtés: Nagy Ádám
Leggazdagabb szókincs: Szekér Aliz Petra

9. osztály B csoport

Tanuló Neve

Osztály

Pontszám

írásbeli

Pontszám szóbeli

Összesen

Helyezés

Czakó Boróka

9.B

47

49

96

1.

Gulyás Gréta

9.B

46

50

96

1.

Hegedüs Anna

9.B

45

50

95

2.

Jármy Zsófia

9.B

43

49

92

3.

Akbulut Duru

9.B

45

45

90

4.

Horváth Máté István

9.B

45

44

89

5.

Bálint Dorottya

9.B

43

45,5

88,5

6.

Tóth Anikó

9.B

44

44

88

7.

Tóth Luca Sára

9.B

43

44

87

8.

González-Elias Flóra

9.B

44

40

84

9.

Különdíjak:
Legjobb kommunikáció:
Jármy Zsófia
Legszebb kiejtés: Gulyás Gréta
Leggazdagabb szókincs: Hegedüs Anna

10. osztály A csoport

Tanuló Neve

Osztály

Pontszám

írásbeli

Pontszám szóbeli

Összesen

Helyezés

Csapó Adél Zsófia

10.A

46

45

91

1.

Dancs Dorka Sára

10.A

45

39

84

2.

Pankotai Lili

10.A

41

42

83

3.

Czirják Lili

10.A

41

41

82

4.

Góczán Balázs

10.A

42

37

79

5.

Németh Ajsa

10.A

45

29

74

6.

Fehér Ajsa

10.A

41

32

73

7.

Katona Janka

10.A

41

31

72

8.

Vitéz Flóra

10.A

41

31

72

8.

Rózsa Petra

10.A

44

27

71

9.

Különdíjak:
Legjobb kommunikáció:
Pankotai Lili
Legszebb kiejtés: Czirják Lili
Leggazdagabb szókincs: Csapó Adél Zsófia

10. osztály B csoport

Tanuló Neve

Osztály

Pontszám

írásbeli

Pontszám szóbeli

Összesen

Helyezés

Csajbók Imola Lenke

10.B

50

49

99

1.

Fedor Ádám

10.B

49

48

97

2.

Silye Borbála

10.B

48

44

92

3.

Molnár Eszter Anna

10.B

47

45

92

3.

Vereszki Anna Léna

10.B

49

41

90

4.

Kiss Hanga Csilla

10.B

48

42

90

4.

Kerekes Ákos

10.B

47

42

89

5.

Jósvai Ádám

10.B

47

41

88

6.

Jalloh Amadu Balázs

10.B

47

38

85

7.

Mehring Fruzsina

10.B

         47

33

80

8.

Különdíjak:
Legjobb kommunikáció:
Molnár Eszter Anna
Legszebb kiejtés: Fedor Ádám
Leggazdagabb szókincs: Csajbók Imola Lenke

Eötvös Gyakorlóiskola

© 2010-2021 Nyíregyházi Egyetem Eötvös József Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium
4400 Nyíregyháza, Ungvár sétány 12. Telefon: +36 (42) 599-415 E-mail: eotvos@nye.hu

Fel