Országos Francia Nyelvi Tanulmányi Verseny 2017-2018

Kategória: Versenyek, 2018. május 02., szerda

szóbeli forduló és eredményhirdetés - 2018. április 27.

A 7-10. osztályosok részére meghirdetett kétfordulós versenyt a Nemzeti Tehetség Program, Emberi Erőforrások Minisztériuma anyagi támogatásával valósítottuk meg.

Az Országos Francia Nyelvi Tanulmányi Verseny szervezését és lebonyolítását már évek óta összeszokott középiskolai és egyetemi oktatókból álló team végzi.

A 2017/2018-as tanévben 12. alkalommal került sor Nyíregyházán a verseny lebonyolítására, melynek szervezésében iskolánk francia szakos tanárai (Nagyné Mussó Judit, Tóthné Szabolcsi Zsuzsa, Zentai Tünde) nagy szerepet vállaltak. Munkájukat Carole Blin, francia anyanyelvi tanár is segítette.

A versenyt Dr. Komáromi István a NYE Eötvös József Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium igazgatója nyitotta meg.  A megnyitón a versenyzők megismerték a zsűri tagjait és minden információt megkaptak a verseny menetével kapcsolatban. 

A zsűri tagjai voltak:

7. osztályosoknál:
Baranyiné Szilágyi Gabriella (A Nyíregyházi Kölcsey Ferenc Gimnázium francia szakos tanára, szaktanácsadó)
Babicz Gyöngyi (A Nyíregyházi Evangélikus Kossuth Lajos Gimnázium igazgatónője, franciatanár, szakértő, feladatlapok készítésében és javításában is részt vett)

8. osztályosoknál:
Dr. Horváth Márta – (főiskolai docens, aki már nyugdíjas éveit töltve is nagyon aktív, feladatlapok összeállításában és javításában is részt vett)
Oláhné Borzován Edit (A mátészalkai Képes Géza Általános Iskola pedagógusa, franciatanár, aki szintén részt vett a feladatlapok összeállításában és javításában)

9. osztályosoknál:
Dr. Szilágyi Ildikó – (a Debreceni Egyetem Francia Tanszék oktatója)
Frédérick Airault – (francia anyanyelvi lektor a Debreceni Egyetemen Francia Tanszékén, általános és szakmai nyelvvizsgákon vizsgáztató)

10. osztályosoknál:
Lengyelné Ötvös Judit az Alliance Francaise Debreceni Kulturális Egyesület irodavezetője.
Dr. Veres Ferenc a Nyíregyházi Egyetem Idegennyelvi Oktató és Vizsgáztató Központ oktatója

A szóbeli forduló 2 részből állt. Az első részben hallott szöveg értését mértük. Két szöveget hallgattak meg a versenyzők. Az egyik szöveg alapján állításokról kellett eldönteni, hogy igazak vagy hamisak, a másik szöveg alapján mondatokat kellett kiegészíteni. Mindkét szöveget kétszer hallgatták meg a tanulók. A verseny második részben 2 tagú zsűri előtt adtak számot tudásukról a versenyzők. 2 képet húztak, és abból kellet kiválasztani az egyiket. Mindegyik kép valamilyen témához kapcsolódott, amelyről beszélni kellett a diákoknak, nem csupán a képen látottakra voltak kíváncsiak a zsűri tagjai.

A verseny megnyitója után a felkészítő tanárok részére egy szakmai fórumot szerveztünk.  Vendégeink voltak Dr. Körmendy Mariann (a Magyar-Francia Ifjúsági Alapítvány igazgatója), Nagy Orsolya (a Műszaki Könyvkiadó képviselője), a Talents című új francia nyelvkönyv szerzői, (Lotfi Éva, Pócsné Berkesi Zsuzsanna és Spéderné Négyessi Zsuzsanna), Hugues Denisot, (a Budapesti Francia Intézet oktatási és együttműködési attaséja), Poros András (a Magyarországi Franciatanárok Egyesülete elnöke).

A verseny ünnepélyes eredményhirdetését rövid műsorral kezdtük. Egy zenés produkciót láthattak a vendégek, melyet a nyíregyházi Hang-Szín Tanoda növendékei (Hagymási Kinga, Juhász Flóra, Somogyi Mónika) mutattak be.

A 2017/2018-as tanévben a kétfordulós tanulmányi versenyen a 7-8. osztályosok mellett a 9-10. osztályos tanulók részére is lehetővé tettük a részvételt, így összesen 403 tanuló nevezett a versenyre.

Az írásbeli fordulón 50 pontot lehetett elérni minden évfolyamon.

Nagyon szoros versenyen több azonos pontszámú feladatlappal találkozhattunk.

 A 7. osztályosok közül 16 tanuló jutott a döntőbe (az elérhető 50 pontból 43,5 vagy annál több pontot szereztek).

A 8. osztályosoknál 16 tanuló jutott a döntőbe (az elérhető 50 pontból 40 vagy annál több pontot szereztek).

A 9. osztályosoknál 17 tanuló jutott a döntőbe (az elérhető 50 pontból 42 vagy annál több pontot szereztek).

A 10. osztályosoknál 15 tanuló vett részt a döntőn (az elérhető 50 pontból 41vagy annál több pontot szereztek).

A verseny további támogatóinak köszönhetően a versenyen részt vevő iskolákat városunkat és megyénket bemutató kiadványokkal ajándékoztuk meg, illetve tudtuk díjazni az 5-6. osztályos versenyzőket is, akik csak írásbeli versenyen vettek részt.  A 7-10. osztályos tanulók és a felkészítő tanáraik is a támogatók jóvoltából több ajándéktárggyal és könyvjutalommal térhettek haza Nyíregyházáról.

 

A verseny támogatói voltak:

  • Nyíregyházi Egyetem Eötvös József Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium
  • Nyíregyházi Egyetem
  • Nyíregyháza Megyei Jogú Város Polgármesteri Hivatala
  • Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Területfejlesztési és Környezetgazdálkodási Ügynökség
  • Michelin Hungária Kft.
  • Budapesti Francia Intézet
  • Magyar-Francia Ifjúsági Alapítvány
  • Magyarországi Franciatanárok Egyesülete
  • Debreceni Alliance Française Kulturális Egyesület
  • Raabe Klett Kiadó
  • Műszaki Könyvkiadó

A versenyen részt vevő iskoláknak az ajándékokat Halkóné Dr. Rudolf Éva (Nyíregyháza Megyei Jogú Város Köznevelési, Kulturális és Sport Bizottságának elnöke) adta át.

 

A döntőn résztvevő iskolák:

  • Avasi Gimnázium (Miskolc)
  • Bakáts Téri Ének-zenei Általános Iskola (Budapest)
  • Czuczor Gergely Bencés Gimnázium és Kollégium (Győr)
  • Dányi Széchenyi István Általános Iskola
  • Debreceni Ady Endre Gimnázium
  • Debreceni Egyetem Kossuth Lajos Gyakorló Gimnáziuma és Általános Iskolája
  • Eszterházy Károly Egyetem Gyak. Általános, Közép-, Alapfokú Művészeti Isk. és Pedagógiai Intézet (Eger)
  • Gárdonyi Géza Általános Iskola (Budapest)
  • Gödöllői Református Líceum Gimnázium
  • Győri Kodály Zoltán Ének-zenei Általános Iskola
  • Horváth Mihály Gimnázium (Szentes)
  • Kecskeméti Bányai Júlia Gimnázium
  • Kodály Zoltán Magyar Kórusiskola (Budapest)
  • Miskolci Herman Ottó Gimnázium
  • Németh László Gimnázium, Általános Iskola (Hódmezővásárhely)
  • Nyíregyházi Egyetem Eötvös József Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium
  • Nyíregyházi Apáczai Csere János Általános Iskola és AMI
  • Nyíregyházi Krúdy Gyula Gimnázium
  • Olcsai-Kiss Zoltán Általános Iskola (Körmend)
  • Pécsi Apáczai Csere János Általános Iskola, Gimnázium, Kollégium, Alapfokú Művészeti Iskola
  • Pécsi Janus Pannonius Gimnázium 
  • Sárbogárdi Petőfi Sándor Gimnázium
  • Szent Erzsébet Katolikus Általános Iskola és Óvoda (Szentes)
  • SZTE Gyakorló Gimnázium és Általános Iskola (Szeged)
  • Zrínyi Ilona Gimnázium és Kollégium (Nyíregyháza)
     

A döntőbe, illetve az eredményhirdetésre meghívott tanulók létszáma alapján évfolyamonként hirdettük ki az évfolyam legeredményesebb iskolája címet. Az okleveleket Poros András elnök úr adta át.
 

Az 5. évfolyamon a legeredményesebb iskola:

Gárdonyi Géza Általános Iskola (Budapest)

A 6. évfolyamon a legeredményesebb iskola:

Apáczai Csere János Általános Iskola és AMI (Nyíregyháza)

A 7. évfolyamon a legeredményesebb iskola:
NYE Eötvös József Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium

A 8. évfolyamon a legeredményesebb iskola:

SZTE Gyakorló Gimnázium és Általános Iskola

A 9. és10. évfolyamon a legeredményesebb iskola:

Debreceni Egyetem Kossuth Lajos Gyakorló Gimnáziuma és Általános Iskolája

 

A diákok díjazása előtt a felkészítő tanárok munkáját köszöntük meg.
Dr. Körmendy Mariann igazgató asszony adta át az ajándékokat és okleveleket.

Felkészítő tanárok

  • Aleva Tünde
  • Barta Péterné
  • Csizmás Zsuzsa
  • Csonka Katalin 
  • Deér Katalin
  • Dr. Bugarin-Horváth Andrásné
  • Dr. Müller Viktória
  • Dr. Sipos Ibolya
  • Dudás Erzsébet
  • Fekete-Nagy Katalin
  • Hermány Irén
  • Judt Mónika
  • Kelecsényi Rita 
  • Keresztes-Gudmon Veronika
  • Klopfer Ágnes
  • Kőteleki Tünde
  • Kunné Munkácsi Ágnes
  • Kutasi Angéla
  • Marcsekné Turcsán Krisztina
  • Nagyné Jelics Adrienn
  • Nagyné Mussó Judit
  • Papp Márta
  • Pintérné Zsigmond Katalin
  • Ráfiné Gáspár Annamária
  • Sárköziné Márk Éva
  • Sonzogniné Papp Katinka
  • Sterna Edit
  • Tary Gábor
  • Tibáné Molnár Ágnes
  • Tóth Éva
  • Tóthné Antonjuk Krisztina
  • Tóthné Szabolcsi Zsuzsa
  • Zentai Tünde

Az 5-6. osztályosok csak írásbeli versenyen vettek részt, az itt szerzett pontszám alapján hirdettünk eredményt. A verseny támogatóinak köszönhetően könyvjutalommal és ajándéktárggyal díjaztuk a meghívottakat.

Az 5. osztályosok közül 13 tanuló kapott meghívást az eredményhirdetésre, akik az első 10 díj tulajdonosai.

A 6. osztályosok közül 16 tanuló kapott meghívást. Ennél az évfolyamnál is az első 10 helyezett vett részt az eredményhirdetésen.

Az 5. osztályosoknak Dr. Komáromi István a NYE Eötvös József Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium igazgatója adta át a díjakat.

A 6. osztályosok Dr. Nemes Attilától, a Michelin nyíregyházi gyárának az igazgatójától vehették át a díjakat.

A 7. osztályosoknak, Baranyiné Szilágyi Gabriella a zsűri elnöke adta át a díjakat, illetve értékelte a tanulók szóbeli fordulón nyújtott teljesítményét.

A 8. osztályosoknak Dr. Horváth Márta, a zsűri elnöke adta át a díjakat, illetve értékelte a tanulók szóbeli fordulón nyújtott teljesítményét.

A 9. osztályosok teljesítményét Dr. Szilágyi Ildikó, a zsűri elnöke értékelte.

A 10. osztályosok teljesítményét Dr. Veres Ferenc, a zsűri elnöke értékelte.

A szóbeli fordulón minden évfolyamon 3 különdíjat ítélt oda a zsűri: leggazdagabb szókincsű versenyző, legszebb kiejtésű versenyző, legjobb kommunikációs készséggel rendelkező versenyző.

A 7-10. osztályosok különdíjait Hugues Denisot, a Budapesti Francia Intézet oktatási és együttműködési attaséja adta át.

Az díjátadó ünnepség zárása előtt Hugues Denisot, a Budapesti Francia Intézet oktatási és nyelvészeti attaséja és Dr. Körmendy Mariann a Magyar-Francia Ifjúsági Alapítvány igazgatója is kifejezte köszönetét a versenyzőknek, felkészítőknek, a szervezőknek és minden jelenlévőnek.

A versenyt Dr. Komáromi István Igazgató Úr zárta.

Köszönetemet fejezem ki minden résztvevőnek, a versenyzőknek, a felkészítő tanároknak, a szülőknek, a zsűri tagjainak, az iskolavezetésnek, illetve a szervezésben és a verseny lebonyolításában segítő minden kollégámnak és iskolai alkalmazottnak.

Az elért eredményekhez gratulálok, és további sikereket kívánok a francia nyelv tanítása és tanulása során.

Nagyné Mussó Judit
versenyszervező

Eredmények:

7. osztály

Helyezés

Versenyző neve

Írásbeli pontszáma

Szóbeli pontszáma

összesen

1.

Fedor Ádám

 50

50

100

2.

Temesváry János

 49

50

99

3.

Komáromi Hédi

 49

46

95

4.

Nagy Zsanett

 46

47

93

5.

Juhász Benedek

 46

44

90

6.

Mező Dorottya

 47,5

42

89,5

7.

Mendler Réka

 48

40

88

8.

Harsányi Zsófia

 43,5

44

87,5

9.

Bácsatyai Lili

 47

39

86

9.

Nagy Gréta

 46

40

86

10.

Walton Rebeka

 46

39

85

11.

Nyíri Villő

 46

38

84

11.

Butty Balázs

 45

39

84

12.

Karácsony Dorina Enikő

 45

38

83

13.

Király Levente István

 45

36

81

14.

Balogh Kristóf

 46

32

78

Az évfolyam legeredményesebb iskolája: NYE Eötvös József Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium

Különdíjak:
Leggazdagabb szókincsű versenyző: Mező Dorottya
Legszebb kiejtésű versenyző: Walton Rebeka
Legjobb kommunikációs készséggel rendelkező versenyző: Juhász Benedek

 

8. osztály

Helyezés

Versenyző neve

Írásbeli pontszáma

Szóbeli pontszáma

összesen

1.

Almási Szonja

 47,5

49

96,5

1.

Curis Sébastien

 47

49,5

96,5

2.

Dobos Lili

 47

46,5

93,5

3.

Gincsai Bella

 47,5

44,5

92

3.

Németh Anna

 46,5

45,5

92

3.

Simon Bolda Bogáta

 46

46

92

4.

Tóth Nóra

 44

46,5

90,5

5.

Ficze Levente László

 46,5

41

87,5

6.

Németh Dániel

 44,5

42

86,5

7.

Noviczki Eszter

 40

46

86

8.

Mezei Gréta

 42,5

43

85,5

9.

Gyémánt Alexa

 46,5

38,5

85

10.

Kiss Mátyás

 40

42

82

11.

Orosz Róbert

 41

39

80

12.

Bretka Dorina

 40

39

79

13.

Tóth Bence

 41

31

72

Az évfolyam legeredményesebb iskolája: SZTE Gyakorló Gimnázium és Általános Iskola

Különdíjak:
Leggazdagabb szókincsű versenyző: Mezei Gréta
Legszebb kiejtésű versenyző: Curis Sébastien
Legjobb kommunikációs készséggel rendelkező versenyző: Noviczki Eszter

 

9. osztály

Helyezés

Versenyző neve

Írásbeli pontszáma

Szóbeli pontszáma

összesen

1.

Kósa László

 47

44

91

2.

Varjú Dóra

 45

45

90

3.

Kaszás Csenge

 44

43

87

4.

Somorjai Noémi Anna

 47

39

86

5.

Major Dzsenifer

 45

39

84

6.

Jakab Zsófia

 48

34

82

6.

Buka Lídia

 43

39

82

6.

Lengyel Gábor

 43

39

82

7.

Déri Barnabás

 46

35,5

81,5

8.

Kiss Brenda

 44

37

81

9.

Tóth Titus

 42

36,5

78,5

10.

Molnár Eliza

 45

33

78

11.

Pozsgai Lili

 43

32,5

75,5

12.

Simkovics Zekő

 43

31,5

74,5

13.

Szikszai Levente

 42

31

73

14.

Kálmán Csongor

 42

30

72

15.

Mendler Zoltán

 42

29

71

Az évfolyam legeredményesebb iskolája: Debreceni Egyetem Kossuth Lajos Gyakorló Gimnáziuma és Általános Iskolája

Különdíjak:
Leggazdagabb szókincsű versenyző: Kaszás Csenge
Legszebb kiejtésű versenyző: Somorjai Noémi Anna
Legjobb kommunikációs készséggel rendelkező versenyző: Varjú Dóra

 

10. osztály

Helyezés

Versenyző neve

Írásbeli pontszáma

Szóbeli pontszáma

összesen

1.

Palencsár Enikő

47

47

94

2.

Németi Anna

45

42,5

92

3.

Kiss Fanni

47

44,5

91,5

4.

Herdon Sára

46

43,5

89,5

4.

Tombory Liza

46

43,5

89,5

5.

Herman Fanni

46

42,5

88,5

6.

Kovács Barbara

44

42

86

7.

Sófalvy Katalin

44

41

85

8.

Vámos Kriszta

43

40

83

9.

Németh Emma

44

38

82

10.

Hornjak Balázs

42

38,5

80,5

11.

Nagy Diána

41

35,5

76,5

12.

Piricz Tekla

41

33,5

74,5

13.

Rácz László

42

31

73

13.

Nagy Dorottya

41

32

73

Az évfolyam legeredményesebb iskolája: Debreceni Egyetem Kossuth Lajos Gyakorló Gimnáziuma és Általános Iskolája

Különdíjak:
Leggazdagabb szókincsű versenyző: Herdon Sára
Legszebb kiejtésű versenyző: Kovács Barbara
Legjobb kommunikációs készséggel rendelkező versenyző: Tombory Liza

Eötvös Gyakorlóiskola

© 2010-2017 Nyíregyházi Egyetem Eötvös József Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium
4400 Nyíregyháza, Ungvár sétány 12. Telefon: +36 (42) 599-415 E-mail: eotvos@nye.hu

Fel