„Úsztak a sikerekben az Eötvös Gyakorlósok”

Kategória: Eötvös hírek, 2018. február 19., hétfő

„Úsztak a sikerekben az Eötvös Gyakorlósok”

Az elmúlt hetekben rendezték és bonyolították le úszásban a különböző korcsoportos megyei diákolimpiai versenyeket Mátészalkán és Nyíregyháza – Sóstógyógyfürdőn. Mindkét helyszínen és a - „kicsiktől” a „nagyokig” - a különböző korcsoportokban egyaránt képviseltették magukat a 12 évfolyamos Nyíregyházi Egyetem Eötvös József Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium tanulói is. Az iskolában az utóbbi időben egyre népszerűbbé váló úszásnak komoly és lelkes követői, mondhatni tábora jött létre, melyre nagyobb figyelem irányul az iskolai testnevelés-tanítás keretein belül is. A „kötelező”, s a testnevelés órák keretében a Nyíregyházi Egyetem uszodájában szervezett úszásfoglalkozások mellett természetesen a komolyabb eredményeket megcélzóknál - a sportág szeretetén és az elkötelezettségen túl - mindehhez nagy mértékben járulnak hozzá azok a jelentős többletidőt és energiát igénylő edzések is, amelyek a különböző sportegyesületekben zajlanak. Gratulálunk a versenyzőknek és felkészítőiknek!

A részletes eredménylista az alábbiakban olvasható:

I-II. korcsoport eredményei (2018. január 20. Mátészalka):

I. korcsoport

Mudri Botond (1/B)

50 m gyorsúszás 4. hely

50 m mellúszás 5. hely

Salamon Bodza (1/B)

50 m gyorsúszás 12. hely

50 m mellúszás 12. hely

II. korcsoport

Lakatos-Szepesi Dorina (4/C)

50 m gyorsúszás 2. hely

Both Réka (3/C)

50 m gyorsúszás 38. hely

50 m hátúszás 22. hely

III-VI. korcsoport eredményei (2018. január 27. Nyíregyháza - Sóstógyógyfürdő):

III. korcsoport – A kategória

Babicz Barbara (6/A)

100 m gyors 3. hely

100 m pillangó 4. hely

Barna Bianka Dorottya (5/B)

100 m mell 2. hely

100 m pillangó 3. hely

III. korcsoport – B kategória

Gurbán Ákos (7/C)

100 m gyors 14. hely

50 m mell  15. hely

Gurbán Dóra (5/B)

100 m gyors 18. hely

50 m mell 7. hely

Pelle Flóra (5/B)

100 m gyors 20. hely

50 m mell 11. hely

Lajtos Hanna (5/A)

50 m mell 19. hely

Pelle Flóra, Gurbán Dóra,

Lajtos Hanna, Tóth Luca (6/C)

4x50 m gyors váltó 4. hely

IV. korcsoport – A kategória

Gzegle Péter (8/D)

100 m mell 1. hely

100 m hát 1. hely

Török Ninetta (8/A)

100 m mell 2. hely

100 m pille 3. hely

V-VI. korcsoport – B kategória

Thuróczy Áron (10/A)

100 m gyors 2. hely

100 m hát 1. hely

Szakál Dominik (10/C)

100 m gyors 4. hely

100 m mell 5. hely

Lajtos Luca (9/B)

100 m gyors 8. hely

Molnár Dorottya (9/A)

100 m gyors 11. hely

Barna Kristóf Bendegúz (9/A)

100 m gyors 6. hely

100 m mell 2. hely

Horváth Demeter (12/A)

100 m gyors 5. hely

Barna Kristóf Bendegúz, Szakál Dominik, Horváth Demeter, Hankóczki Döme

4X50 m gyors váltó 2. hely

V-VI. korcsoport – A Kategória

Garai Balázs (9/B)

100 m gyors 2. hely

100 m pillangó 1. hely

 

Nyíregyháza, 2018. február 15.

Jenei Andrea – Komáromi István

Eseménynaptár

Legutóbbi képek

Tanévnyitó

Iskolaújság

Iskolaújság

Eötvös Gyakorlóiskola

© 2010-2017 Nyíregyházi Egyetem Eötvös József Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium
4400 Nyíregyháza, Ungvár sétány 12. Telefon: +36 (42) 599-415 E-mail: eotvos@nye.hu

Fel